تبلیغات
.:. بخشداری نوسود .:. - برگزاری یادواره سرداران و ۱۴۳ شهدای بخش نوسود و نودشه در مسجد جامع نودشه

 

صفحه اصلی

تماس با ما

آرشیو مطالب

طراح قالب

 
  سالی که مزین به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است را به ملت سرفراز ایران تبریک عرض می نماییم. / بخشداری نوسود /

منوی اصلی
لینکهای سریع

آرشیو ماهانه
فروردین 1394
اسفند 1393
بهمن 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهریور 1393
مرداد 1393
تیر 1393
خرداد 1393
اردیبهشت 1393
فروردین 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهریور 1392
مرداد 1392
تیر 1392
خرداد 1392
اردیبهشت 1392
فروردین 1392
اسفند 1391


آمار بازدید

» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

آخرین اخبار ایران و جهان
 

برگزاری یادواره سرداران و ۱۴۳ شهدای بخش نوسود و نودشه در مسجد جامع نودشه


به گزارش روابط عمومی بخشداری نوسود به نقل از خبرگزاری پاوه پرس؛ شهر نودشه امروز شاهد حضور مهمانان ارجمندی از اقصی نقاط پاوه و اورامانات بود، مهمانانی که به منظور پاسداشت شهدای دفاع مقدس بخش نوسود ونودشه در مسجد جامع این شهر گرد هم آمده بودند. تا یاد وخاطره سرداران و۱۴۳ شهید بخش نوسود را گرامی دارند.

 نودشه علیرغم اینکه یک بیستم جمعیت شهرستان پاوه را داراست ، اما به تنهایی یک ششم شهدای شهرستان پاوه را به خود اختصاص داده است ، مفهوم این بیان بسیار روشن و واضح می باشد امری که نشان دهنده ی ایثار واز خودگذشتگی ملتی را می رساند که انواع سلاح های جنگی ( گلوله، خمپاره، بمباران، شیمیایی و… ) را بر خود تجربه نموده است. اما همچنان با مقاومت بی نظیرش، راسخ و استوار در مقابله تهاجم ددمنشانه  استکبار جهانی قد علم نمود و نام خویش را در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار نمود.

 

 

ملا احمد مبارگشاهی امام جمعه محترم نودشه به نمایندگی از مردم بخش از حضور مهمانان ارجمند تقدیر وتجلیل نمود، وی نودشه را شهری با قدمت ۱۰۰۰ سال توصیف نمود، شهری که به واسطه علمای اعلم و ۱۰ مسجد و دو خانقاه و تکیه طریقه ی قادریه همواره به عنوان پایگاه علمی ودینی منطقه خود را نشان داده است.

 

مبارگشاهی در ادامه به حماسه مردم بخش نوسود بلاخص شهر نودشه در دوران جنگ تحمیلی پرداخت و افزود: ۱۰۷ شهید و ۷۰ جانباز ومصدوم شیمیایی نشان از مدال شجاعت مردمی را می رساند که پایبند به آرمان ها و اهداف عالیه ی انقلاب اسلامی می باشد.

 

ملا احمد مبارکشاهی در ادامه به پاس زحمات وتلاش های بی دریغ مردم از مسئولین محترم درخواست نمود تا با عنایت ویژه و دید بازتری به مردم این منطقه بنگرند وی پیام حضرت علی (ص) خطاب به مالک اشتر که فرمودند: ای مالک شما مواظب باشید کسانیکه رزمنده بودند و در روز خطر در خدمت شما واسلام بودند ، خدمات به آنها در زمان آرامش از یادت نرود ، ما امیدواریم که مسئولین محترم به پاس خدمات مردم نودشه بیشتر از گذشته مورد توجه واقع شود  هر چند که مردم ما مردم قدرشناسی هستند وخدمات ارائه شده نظام به این مردم خطه را ازیاد نمی بریم ، امیدوار هستیم برگزاری این جلسات زمینه معرفی بیشتر منطقه را فراهم نماید و موجب عنایت مسئولین محترم امر به حل مشکلات این دیارشود.

 

امام جمعه محترم پاوه به عنوان سخنران مراسم با ادای احترام به ساحت مقدس شهدای انقلاب اسلامی بلاخص شهدای بخش نوسود ونودشه به حماسه مردم این خطه در قبل وبعداز انقلاب پرداخت وی ۵ خاطره از حماسه ی مردم نودشه و حضور آگاهانه ی آنان در عرصه ی حضور را جهت اطلاع میهمانان حاضر و به ویژه نسل جوانی که در آن زمان متولد نشده اند … برشمرد.

 

حاج ماموستا ملاقادر قادری به اعلام حمایت مردم نوسود ونودشه از مردم پاوه در جریان حمله ی سالارجاف به پاوه و مهاجرت مردم ، مسلح شدن مردم و مقابله با تهاجمات دشمنان انقلاب، برگزاری اولین نمازجمعه نودشه در سال ۶۰ ، بمباران شیمیایی نودشه و…به تفصیل پرداخت.

 

ملاقادر قادری وضعیت نودشه را در قبل و بعداز انقلاب برشمرد وی خدمات علمای نودشه به جهان اسلام و ایثارمردم را در دوران های سخت قابل تحسین یاد نمود. و در ادامه به وضعیت امروز شهر نودشه پرداخت وافزود: نودشه منطقه ای کوهستانی و سنگلاخی است، دارای باغات زیبا بدون منبع درآمد که فقط برای گردشگران جذبه لازم را دارد، صنایع دستی وهنری نسبت به گذشته کم رنگ گردیده، تعداد کثیر جوانان تحصیلکرده و بیکار دارد، میدان فعالیت فراهم نیست، نه زمین کشاورزی دارند، مردم فقیر هستند و توقعات زیادی از نظام دارند.

 

وی گفت: بنده همچون امام جمعه محترم نودشه معتقدم نظام دو کار اساسی را برای مردم نودشه انجام داده است که در حد خود قابل تقدیر می باشد احداث جاده جدید نودشه و انتقال آب چشمه بل حرکت اساسی و مهمی بود که محقق گردید.

 

امام جمعه پاوه خطاب به جوانان گفت: جوانان عزیز ما در جبهه ها با دو نوع جنگ مواجه بودیم،جنگ اولکه با احزاب وگروههای ضدانقلاب و دشمن بعثی در تقابل بودیم، جنگ فیزیکی بود ( ادوات نظامی ونفر … ) که با همت رزمندگان و همراهی مردم پیروز وسربلند خارج شدیم. جنگ دوم که بسی خطرناکتر از جنگ اول است جنگ فکری وعقیدتی است، امروز جوانان ما در این قسمت ضربه می خورند، نتایج تهاجم فرهنگی تشکیک افکار، تفرقه، تغییر سنت وعادات و… است

 

ماموستا ملاقادر قادری خاطرنشان ساخت: هرکسی که به تاریخ نگریسته باشد دهه چهارم انقلاب را دوران حساس ومهم آن نهضت می داند، در این دوره حملات به کسانیکه انقلاب را به وجود آورده اند ویا اینکه دفاع نموده اند شروع می گردد، نسل چهارم انقلاب از آنجایکه روزهای سخت را تجربه ننموده است ،رژیم گذشته را ندیده است، روزی درجنگ نبوده اند و دوران جنگ را احساس ننموده است.

 

ایشان در ادامه تصریح نمود: در هر انقلابی خود انقلابیون ، انقلاب را از بین می برند. سکوت ویا دفاع ننمودن انقلابیون می تواند ضربه وارد نماید. در این راستا این حرکت (برگزاری مراسم ) رابه بانیان مراسم تبریک عرض نمود وآن را تقدیر، حمایت و حفاظت و … دانست.

 

وی در پایان از مردم نودشه درخواست نمود، همانطوریکه در جنگ تحمیلی کارنامه ی موفقی داشته اید خواست در این تهاجم فرهنگی با هوشیاری وآگاهانه با آن برخورد ومقابله نمایند.

 

سردار عظیمی فرمانده نبی اکرم (ص)، فعالیت های فرهنگی را در جهت ماندگاری فرهنگ جبهه وجنگ را موثر برشمرد، وی به ساخت برنامه های فرهنگی سپاه در شبکه زاگرس تحت عنوان خاک ریز و… پرداخت، ایشان فعالیت شبکه استانی زاگرس را در این خصوص ودر سطح کشور بی نظیر توصیف نمود. وی، میانگین ۵۶ دقیقه برنامه در روز را کارنامه درخشان سپاه وصداوسیما درجهت ثبت وضبط حماسه های  دوران دفاع مقدس برشمرد.  

 

سردار عظیمی در ادامه افزود: شما در دوران دفاع مقدس به عنوان شاهد دیدید که بر ما چه گذشت، در تبلیغات و در عرصه ی جنگ روانی دشمنان ما طوری وانمود می کردند که ما جنگ را آغاز نمودیم، اما خود گواه واقعیت هستید، آیا ما واقعاً گلوله ای به سمت کشور مقابل مان شلیک کردیم ….

 

فرمانده نبی اکرم (ص) تصیح نمود: شما اسناد گویای منفوریت دشمن بوده اید ما در بعضی از جبهه ها فقط با دشمن بعثی در مبارزه بودیم اما شما در اینجا با دو خصم مواجه بودید، باید پرسید؟ که مردم نودشه خلافی نکرده بودند،  مردم نودشه از همان خلقی بودند که اینها از آن دم می زدند، چون بنده و برده شما نشدند ودر خدمت کفر قرار نگرفتند، باید سرکوب شوند. بمباران شیمایی و…بشوند. شما که مدعی دموکراسی و حقوق بشر هستید، پس چرا با این مردم اینطور برخورد کردید.

 

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: اگر ما وظیفه ای در قبال شهدا داشتیم که داریم، اگر ما استقلال، آزادی و امنیت مان که مدیون شهدا هستیم که هستیم، باید توجه داشته باشیم ادامه ی راه شهدای گرانقدرمان نیاز به بصیرت داریم که شهدایمان داشته اند.

 

سردار عظیمی در ادامه افزود: آن روز اگر مردم ما در منطقه ی اورامانات تحت تأثیر تبلیغات دشمن قرار می گرفتند حتماً سرنوشت منطقه ی ما امروز این نبود. آن روز مردم ما با بصیرت با آگاهی با تعهدبا تقید به مبانی دینی شان راه را از چاه تشخیص دادند  در صراط مستقیم حرکت کردند ودر این راه فداکاری کردند و این شهدای عزیز را تقدیم نمودند  که مایه ی افتخار می باشند. وباعث سربلندی ملت ما در همیشه تاریخ شدند.

 

چنور منور فرزند شهید با اجرای دکلمه و بیان احساسی خویش بر بال رویا پرواز نمود تا با درددلی سوزناگ با پدر و مادر شهیدش هم گلام گردد، ارتباط عاطفی سرکار خانم منّور با والدین معززش چنان حضار را تحت تأثیر قرار داد که می توان با جاری شدن قطرات شبنم بر دیدگانشان پی به  صفای روح شان بُرد.

 

هنرمند روشن ضمیر کاک فاروق خسروی با هنرمندی خویش وقرائت اشعاری به زبان فارسی وکردی در وصف شهیدان تحسین حاضرین را بر انگیخت.

 

طاهر کردبهمن، همرز شهید کاظمی وشهید همت به نمایندگی از مردم نودشه به حماسه ی ماندگار مردم نودشه در دوران انقلاب پرداخت و برحمایت همه جانبه مردم از آرمان های انقلاب تأکید نمود. وی در ادامه موضوع بیکاری جوانان تحصیلکرده در نقطه مرزی نودشه را دغدغه والدین و مسئله ساز توصیف نمود. ایشان ضمن تأکید به  اهتمام مسئولین محترم به این امر، خواستار پیگیری پروژه انتقال گاز به شهر نودشه شد.

 

این مراسم به اهتمام تیپ انصارالرسول(ص) جوانرود، بنیاد شهید انقلاب اسلامی و همراهی ناحیه مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاوه، امام جمعه نودشه، بخشداری نوسود ، آموزش وپرورش منطقه نوسود، شهرداری نودشه و…. با حضور باشگوه مردم  مرزنشین شهرهای نوسود، نودشه و روستاهای تابعه ی بخش برگزار گردید.

 

در این مراسم علاوه بر سخنرانان فرماندار محترم، بخشداران محترم مرکزی – باینگان و نوسود، امامان محترم جمعه و جمعی از علما، اعضای محترم شورای تأمین وشورای محترم اداری شهرستان وبخش، فرماندهی محترم تیپ انصارالرسول (ص) جوانرود و همراهان معزز، اعضای محترم شورای اسلامی شهرهای پاوه، نوسود، نودشه و شوراهای اسلامی روستا، رئیس محترم اداره اوقاف شهرستان،  دهیاران، فرهنگیان، بسیجیان، فرماندهان محترم نظامی و انتظامی، خانواده های معزز شهدا وایثارگران، مرزبانان و مرزنشین نان شهرها و روستاهای تابعه بخش نوسود ح

 

 ملاقادرسردار عظیمی

 

 

یادمان    4

ملا احمد مبارکشاهیطاهر کردبهمن

 

 یادمان    2مسئولینشهدی نودشه   6

 یادمان    3

 اهدا جوایزشهدی نودشه   6

 

 

فاروق خسروی

یادمان    1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 دوشنبه 12 اسفند 1392

نظرات (

مطالب پیشین

» متن پیام نوروزی رییس جمهوری در آغاز سال ۱۳۹۴
» متن پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴
» کاشت بیش از 1600 اصله نهال در بخش نوسود به مناسبت روز درختکاری
» آقای منصور وهابی به سمت رئیس آموزش و پرورش منطقه نوسود منصوب شد
» مراسم با شکوه راهپیمایی 22 بهمن در شهرهای نوسود و نودشه
» مشروحی از سخنان دکترمنوچهری در جمع نمازگزاران شهرنودشه
» امام جمعه شهر نودشه مطالبات مردم این شهر را از نماینده اورامانات بیان کرد
» مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه:مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید ایجاد آرامش در جامعه است
» فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
» معاون استاندار کرمانشاه:اعتیاد زاییده توسعه نیافتگی و بد توسعه یافتگی جوامع است
» معاون استاندار کرمانشاه: سیاست دولت بر توسعه مشارکتهای مردمی در همه سطوح است
» ارتحال عالم ربانی ، حضرت آیت الله مهدوی کنی تسلیت باد
» 25 مهرماه سالروز سفر تاریخی و به یاد ماندنی رهبر معظم انقلاب (مد) به شهرستان پاوه مبارکباد
» اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش نوسود برگزار شد
» مصطفایی:در ساخت وسازها رعایت ضوابط و اصول فنی مورد توجه قرار گیرد.
» بازدید نمایشگاه كانون پرورشی فکری کودکان شهر نوسود به مناسبت هفته ملی کودک
» دیدار با فرماندهان و نیروهای مرزبانی و کلانتریهای نوسود ونودشه و تبریک هفته نیروی انتظامی
» هفته نیروی انتظامی گرامی باد
» عید سعید قربان مبارک باد
» نواخته شدن زنگ آغاز سرشماری عمومی کشاورزی منطقه نوسود به صورت نمادین در دبستان امام محمد غزالی شهر نوسود

» لیست کامل مطالب ارسالی


معرفی سایت


بسمه تعالی

وب سایت بخشداری نوسود ورود
همه شما بزرگواران را به دنیای
مجازی گرامی میدارد.جستجو

 

     

پیوند ها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی
پورتال وزارت کشور
پورتال استانداری کرمانشاه
زیرو پورتال فرمانداری شهرستان پاوه
پایگاه اینترنتی امام جمعه پاوه
شورای اسلامی شهر نودشه
استان پنجم
خبرگزاری مهر
خبرگزاری فارس
خبرگزاری کار ایران (ایلنا)
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
واحد مرکزی خبر
جهان نیوز
خبر آنلاین
تابناک
خبرساز
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری نودشه
دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی دکتر منوچهری

صفحه اصلی |  تماس با ما |  اضافه به علاقه مندی ها | ذخیره صفحه | طراح قالب


Copyright © 2012 by bakhshdari-nawsud.ir
Designed By : hawli.mihanblog.com